safety assessment ocena bezpieczeństwa kosmetyków

Czym jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków? Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem przy wprowadzaniu kosmetyków na rynek Unii Europejskiej. Przedsiębiorstwa muszą przestrzegać przepisów i przeprowadzić ocenę bezpieczeństwa swoich produktów kosmetycznych przed ich wprowadzeniem do obrotu. Odpowiednie działania w tym zakresie mają na celu zapewnienie ochrony konsumentom i zagwarantowanie, że kosmetyki są bezpieczne w użytkowaniu.

Proces oceny bezpieczeństwa kosmetyków obejmuje szczegółową analizę składników, identyfikację potencjalnego ryzyka, aspekty toksykologiczne oraz ocenę stosowania produktu na skórze lub włosach.

W przypadku wprowadzania kosmetyków na rynek UE, istnieje obowiązek spełnienia wymogów zawartych w Rozporządzeniu (WE) nr 1223/2009 dotyczącym produktów kosmetycznych. Przestrzeganie tych przepisów jest niezbędne, aby produkty mogły być legalnie wprowadzone do obrotu na terenie Unii Europejskiej. W tym kontekście, ważne jest, aby przedsiębiorstwa korzystały z usług firm profesjonalnych, takich jak ukręcoe. Jesteśmy doskonale zorientowani w najnowszych przepisach prawnych i posiadamy wieloletnią wiedzę na temat wymogów dotyczących oceny bezpieczeństwa kosmetyków.

Specjalizujemy się w ocenie bezpieczeństwa kosmetyków. Obsługujemy zarówno niewielkie manufaktury, jak i firmy zatrudniające kilkudziesięciu pracowników.

Ukręcone oferuje swoje doświadczenie i profesjonalne podejście do oceny bezpieczeństwa kosmetyków, zapewniając kompleksowe usługi w tym zakresie. Nasz zespół ekspertów posiada wymagane kwalifikacje i wiedzę, aby przeprowadzić kompleksową analizę składników kosmetyków oraz ocenę ich bezpieczeństwa zgodnie z najnowszymi wytycznymi i regulacjami prawymi.

Korzyści wynikające z usług naszej firmy obejmują profesjonalne doradztwo w zakresie oceny bezpieczeństwa kosmetyków, zgodność z obowiązującymi przepisami prawnymi, dostęp do najnowszych informacji i wytycznych oraz kompleksową analizę składników kosmetyków. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą mieć pewność, że ich produkty są bezpieczne i zgodne z wymogami legalnej produkcji na rynku UE.

Zaufanie do naszej firmy ukręcone opiera się na naszym doświadczeniu, solidności i zaangażowaniu w świadczenie wysokiej jakości i przyjaznych usług oraz opinii klientów.

FAQ najczęściej zadawane pytania dotyczące oceny bezpieczeństwa kosmetyku

Cennik

  • rabaty od trzech raportów -10% i od sześciu raportów -20% (rabat nabyty zostaje na zawsze)
  • cennik obowiązujący od 1.09.2023 – oceny bezpieczeństwa, uzależniony od ilości składników
  • aktualizacja raportu – każda pojedyncza zmiana to 20PLN netto, (nowy składnik, stężenie, usunięcie składnika, zmiana nazwy itp.),
  • aktualizacja od 4 zmian traktowana jest jako nowy raport, czas atualizacji 7-28 dni
  • wykonujemy raporty w języku polskim, hiszpańskim i angielskim
  • każdy raport zawiera skład podany w INCI
  • raporty dostarczamy w formie elektronicznej, razem z fakturą za usługę, jeśli potrzebujesz raportu w formie druku poinformuj nas o tym, wcześniej.

Formularz i instrukcja wypełniania plików do oceny bezpieczeństwa

formularz OBK UKRĘCONE do pobrania xlsformularz OBK UKRĘCONE do pobrania ods
  • zapisz plik na komputerze nadając własną nazwę –> wypełnij białe pola na komputerze (nie nadpisuj online, nie wypełniaj ręcznie długopisem) –> odeślij plik jako xls (nie word, nie pdf), wraz wymaganą dokumentacją
  • prawidłowe wypełnienie pliku xls i załączenie wymaganych dokumentów gwarantuje założony czas realizacji raportu. Dotyczy to przede wszystkim kart ifra i alergen zgodnych z 50-51 poprawką.
  • czas opracowania raportu 7-21 dni od dnia dostarczenia kompletnej i prawidłowej dokumentacji

Dokumenty inne oraz stabilność

formularz BADANIA STABILNOŚCI do pobrania xlsformularz BADANIA STABILNOŚCI do pobrania ods

Konsultacje indywidualne

wpis do CPNP weryfikacja etykiety

Wykonujesz raporty oceny bezpieczeństwa w ukręcone, więc automatycznie otrzymasz dodatkowy rabat na surowce kosmetyczne dostępne w sklepie. Rabat łączy się programem lojalnościowym PUNKTY UKRĘCONE. Ceny obniżone są widoczne po zalogowaniu, jeśli jest inaczej, prosimy o kontakt sklep@ukrecone.com

KONTAKT DO SAFETY ASSESSORÓW

mila@ukrecone.combartek@ukrecone.com